מטפלת | עוזרת בית | עוזרות  | מנהלת משק בית
כרגע 41 מטפלות פעילות באתר
אופר | מטפלות | בייביסיטר
שלום אורח
אימייל:
סיסמא:
שכחתי סיסמא

עמוד הבית
כניסה להורים
רישום הורים
חיפוש מהיר
חיפוש מתקדם
משרות
אופר
בייביסיטר
מטפלת
מנהלת משק בית
עוזרת בית
לוח מודעות
מחירון
מאמרים מטפלת-בייביסיטר
טיפים למציאת
או-פר
בייביסיטר
מטפלת
מנהלת משק בית
עוזרת
מידע שימושי
הגדרת משרות
כניסה למטפלות
רישום
לוח מודעות
טיפים
מידע שימושי
קישורים
צור קשר
מונסייט בניית אתרים

הגדרת משרות

בייביסיטר

המילה בֵּייְבִּיסִיטֶר לקוחה מהמינוח הלועזי Babysitter ומשמעותה המילולית היא לשבת עם התינוק (Baby Sitting). המילה העברית המקבילה למונח בייביסיטר היא שְׁמַרְטַף. מבחינה לשונית, גם המילה שמרטף מורכבת מצמד מילים: שמירה (על) טף. תפקיד השמרטף / בייביסיטר, בהגדרתו הבסיסית, מתמקד בשמירה והשגחה על ילד אחד או יותר. עבודת השמרטפות נעשית בדרך כלל עבור הורים אשר נעדרים מהבית עקב עבודה או בילוי משותף, כשהתשלום משולם בדרך כלל על-פי שעה, עת חזרתם של ההורים הביתה. עבודת בייביסיטר יכולה גם להיות על בסיס עבודה קבועה (אחת לשבוע למשל). על האדם העובד בתור בייביסיטר (לרוב נער או נערה צעירים), מוטלת האחריות לטפל ולהשגיח בילד בזמן שהוריו מחוץ לבית. עליו להיות אחראי ואמין. מטלות הבייביסיטר כוללות השגחה על הילד או התינוק, האכלתו והשכבתו לישון. למעשה, ככל שהילד גדל, כך גם גדלים דרישותיו. השגחת בייביסיטר על ילדים בוגרים כוללת אף מטלות נוספות כגון שיחת חברה עם הילד, צפייה בסרטים יחדיו, עזרה בביצוע מטלות מבית הספר כגון שיעורי בית ולעתים אף יציאה מהשגרה כגון טיול עם הילד מחוץ לבית, בפארק השעשועים וכדומה. חשוב שגם הבייביסיטר וגם הילד יהינו מזמנם יחדיו ומפעילויות חברתיות התורמות להתפתחותו של הילד, כגון משחקי חברה ומשחקי יצירה משותפת. בהתאם לכך, הורים אשר מחליטים להשאיר את ילדם תחת השגחת בייביסיטר, צריכים להרגיש ביטחון ואמון בבייביסיטר המטפל.

אופר

המילה או-פר, לקוחה מהמינוח הצרפתי Au-Pair ומשמעותה המילולית בצרפתית היא "שווה ל". בעברית ניתן לכתוב או-פר באמצעות מקף המפריד בין צירופי המילים אך גם כמילה אחת: אופר. המונח אופר מתייחס לתפקיד של אישה או נערה צעירה (בדרך כל בגילאים 18 עד כ-30) המתגוררת אצל משפחה מארחת (בדרך כלל בחדר נפרד משלה), הנמצאת במדינה אחרת, למשך תקופה של עד כשנתיים. בעת שהייתה של האופר אצל המשפחה המארחת, תפקידה כולל ביצוע עבודות בית ומטלות שונות וכן טיפול בילדי המשפחה. מבחינת החוק, העסקת אופר דורשת ניסוח הסכם העסקה משותף, המחייב את המעסיק להעניק לעובדת בתור אופר זכויות עבודה, בהתאם לחוק באותה מדינה, ובשווה לזכויות יתר העובדים במדינה. זכויות אלה כוללות הגדרה מסודרת של שעות עבודה, שעות מנוחה, חופשים, ימי מחלה וכדומה. מעמדה של האופר בקרב המשפחה המארחת, כפי שמרמזת משמעות המונח אופר בצרפתית, שווה לזכויות שאר דיירי הבית ואינה נחשבת למשרתת במעמד נחות. אחת הסיבות המרכזיות לכך שנשים רבות מעוניינות בתפקיד אופר במדינה אחרת, נובעת מהרצון להכיר ולחוות תרבויות אחרות וחוויות חדשות.

מטפלת

מטפלת, או Nanny באנגלית, היא אישה אשר עובדת במשק הבית ותפקידה העיקרי כולל טיפול בילדים, השגחה עליהם, בישול עבורם ולעתים גם ביצוע מטלות נוספות במשק הבית כגון איסוף הילדים מהגן או מחוגים שונים, עזרה בשיעורי בית וכדומה. מטפלות מקבלות לרוב שכר לפי שעה, אך יחד עם זאת השכר משולם לעתים במתכונת חודשית או יומית. החוקים הכרוכים בהעסקת מטפלת כעובדת במשק הבית מציינים כי מטפלת זכאית על פי החוק לקבל פיצויי פיטורין מהמעסיק במידה ועבדה באותו מקום לפחות שנה אחת, היא זכאית להחזר נסיעות על פי החוק, על ההורה המעסיק לשלם למטפלת ביטוח לאומי וביטוח בריאות ולשלם לה ימי מחלה, שעות נוספות, דמי הבראה, ימי חופש וכדומה. הורה המעסיק מטפלת במשק הבית מחויב על פי החוק לדווח לביטוח לאומי, עד כשבועיים מיום תחילת ההעסקה, על העסקתה של המטפלת בביתו.

עוזרת בית

המילה עוזרת (Housemaid), או עוזרת בית, מתייחסת לתפקידה של אישה או נערה המועסקת בבית על מנת לבצע עבודות שונות במשק הבית כגון עבודות ניקיון ובישול. יחד עם זאת, יש לציין כי יש המתייחסים לעוזרת בית בתור מנקה בלבד. תפקידה של עוזרת מתמקד במתן שירותי ניקיון שונים כגון ניקיון חדרים, בתים ומשרדים. מאחר והעסקת עובדת בית משמעותה הכנסת אדם זר לביתנו, חשוב למצוא עוזרת אמינה בה אנו יכולים לבטוח מבלי חשש. העסקת עוזרת בית מחייבת את המעסיק לשלם עבורה דמי ביטוח לאומי וכן לספק לעוזרת זכויות עבודה על פי החוק. למעשה, עוזרת בית העובדת במשק הבית, ככלל העובדים במדינה, זכאית לזכויות העסקה כגון חופשה שנתית, דמי הבראה, פיצויי פיטורין וכדומה.